• slide-1.png
  • slide-2.png
  • slide-3.png

Reluarea cursurilor cu prezenta fizica - Scoala si Gradinita

Stimati parinti,

Incepand cu 08 noiembrie 2021, reluarea cursurilor la scoala si gradinita noastra se face cu prezenta fizica (procentul de vaccinare al personalului este de 67,56% - 25 persoane vaccinate). Scenariul in care vom functiona este S1 (toti prescolarii si elevii se prezinta fizic).

Director, Profesor Cian Delia

Ziua portilor deschise

2022 04 06 20h42 11

Activitati recente

15 ianuarie 2019 "Eminescu, mereu viu"

Activitate desfășurată la Biblioteca comunală, cu sprijinul doamnei referent Bobeș Marinela și sub îndrumarea prof. Daniela Tămaș și Carmen Pop-Tărău. Elevii care participă la programul "Școală după școală" au avut oportunitatea de a se familiariza cu biblioteca, de a învăța lucruri noi despre opera eminesciană și de a vizita Muzeul "Dimitrie Țichindeal".
Activitatea face parte din proiectul cultural-educativ"SUFLET ROMÂNESC", inițiat de prof. Daniela Tămaș.